Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak czyścić i dbać o estetyke naszych Skodinek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • gusiak11, koledze zapewne chodzi o odświeżenie i podbicie działania wosku. Dobry jest Auto Finesse Finale

    Dokładnie o to chodzi.
    Zymol Carbon widzę po 199 zeta, nie ma gdzieś taniej.
    Gdzie dostanę natyss Blue/Red wax

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kazek103
      Zymol Carbon widzę po 199 zeta, nie ma gdzieś taniej.
      to jest juz bardzo tanio kiedys chodziły po 280-300

      natyssa kupisz np. tu Link
      http://carsdetailing.blogspot.com/

      Komentarz


      • Zamieszczone przez kazek103
        Zymol Carbon widzę po 199 zeta, nie ma gdzieś taniej.
        Raczej nie. Chyba, ze trafisz delikatnie używany. Ale to i tak tanio, bo kiedyś ten wosk kosztował 280 zł
        Czarny Elegance

        Komentarz


        • Chyba przetestuję tego natyss Blue/Red wax, cena podobna do Colli 476 którego właśnie skończyłem. Jak się nim pracuje i jaki efekt w porównaniu do Colli.
          Wybierając inny musiałbym pozbyć się dodo juice lite, którego mam jeszcze całą butelkę.

          Komentarz


          • Pod kazdym wzgledem praca z nattysem jest lepsza jak z colli. Sprobujesz bedziesz wiedzial co mam na mysli.
            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kazek103
              Chyba przetestuję tego natyss Blue/Red wax, cena podobna do Colli 476 którego właśnie skończyłem. Jak się nim pracuje i jaki efekt w porównaniu do Colli.
              Wybierając inny musiałbym pozbyć się dodo juice lite, którego mam jeszcze całą butelkę.
              Tyle tylko, że raczej nie poleży na lakierze tyle, co Colli... Mało który "budżetowy" wosk może się równać trwałością z 476 Zwłaszcza w okresie jesień/zima. Najlepiej weź sobie PB Nattys'a na lato, a na zimę wróć do Colli, lub zakup samplerka FK 1000
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Eidos71
                Tyle tylko, że raczej nie poleży na lakierze tyle, co Colli... Mało który "budżetowy" wosk może się równać trwałością z 476 Zwłaszcza w okresie jesień/zima. Najlepiej weź sobie PB Nattys'a na lato, a na zimę wróć do Colli, lub zakup samplerka FK 1000
                na Colii 476 nie trafiłem zapewne dla tego ze moim mentorem jest kolega z bardzo dużym doświadczeniem w temacie..... i jakoś wystartowałem z wyższego C . co do FK 1000 na felgach rewelacje no moze do Autobahna mu daleko ale daje dobrze rade na lakierze go nie kładłem tak czy siak wg. mnie żaden z nich nie nadaje sie do clenera DJ lime prime jako że to tłusty cleaner a woski sa syntetyczne, do nich dużo lepiej sprwadza sie Duragloss 652 lub jak nie którzy pisza 601 nie wiem nie testowałem j.w.

                Poleciłem natyssa bo to podobno natural.... czy to prwada nie wiem ale jest na pewno bardzo dobra propozycja za okolo 80zl, wyszmalcowałem prawie cały słoik i jest to jeden z moich ulubionych wosków, kolega ma blue i tez bardzo go chwali w poscie garażowym a moze w HPD nie pamietam jest kilka fotek zielonej hondy nawoskowanje blue bez zadnego przygotowania

                a co do tej wieczności Colii... jak posmaruje 3 x nattysem i przez ten czas po kazdym myciu bede psikał QD jak to wyczytałem na forum na F..... to też poleży pół roku tylko pytanie co.... tam leży
                http://carsdetailing.blogspot.com/

                Komentarz


                • Z cleanerem DJ LP - to prawda. Dlatego (aby nie kupować nowego cleanera) można po oczyszceniu lakieru cleanerem DJ, zdjąć go za pomocą IPA. Wtedy lakier zostanie czyściutki - a na taki najlepiej kłaść sealanty
                  A co do potrójnej wartswty Nattys'a i psikania QD - po pół roku to raczej tylko nakładane na bieżąco QD będzie na lakierze... :wink:
                  Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                  MOJA FURKA

                  Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                  Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                  Komentarz


                  • Witam jutro pierwszy raz bede pieścił moj samochodu proszę o odpowiedzi na stepujace pytania:

                    1 Czy jesli nakładacie żółtym słoneczkiem na plastiki wewnętrzne Natural Look to pozniej przecieracie mikrofibrą

                    2. co nałożyć po umyciu na dywaniki gumowe w samochodzie mam do wyboru Koch Plast Star czy Porboys World Natural Look

                    3. Najważniejsze pytanie po glinkowaniu bede używał cleaner duragloss bedzie to niestety prac ręczna czym najlepiej go nakładać słoneczkiem czy apilkatorem 3 kolorowym a jeśli tak to stroną żółta czy czarną

                    Komentarz


                    • Witaj mati

                      1. Tak, warto przetrzec, zbierzesz ewentualny nadmiar.
                      2, W jakim celu? Sztuka dla sztuki? - na sezon letni zainwestuj w materialowe
                      3.Ktorego cleanera Duragloss?
                      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                      Komentarz


                      • Duragloss 652

                        Komentarz


                        • Lepszy bedzie TriColor, lub pad z mikrofibry przeznaczony do pracy z cleanerami
                          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                          Komentarz


                          • Okazuje sie ze na sloncu na mojej skodzie sporo rysek sie uwidacznie. Przyczyna pewnie w myciu lezaca.

                            Myje tak - nalewam pelno wody do wiadra, stusuje gabke fibrowa Sonax, po przemyciu fragmentu wyciskam gabke na glebe (coby brud z woda od wewnatrz wyplynal, lekko plucze ja w wiadrze i jazda dalej.

                            Wyciearam fluffim, musze go przesuwac, a i tak zostawia taki cenki film wody.

                            Co z powyzszego najslabszym punktem jest ? wystarczy wprowadzic 2rugie wiaderko, czy zmienic gabke, recznik ????

                            Co do aktywnej piany, winno sie ja stosowac przed kadzym myciem, czy tylko jak bloto i kupa brudu jest ?? w 90% moich myc to jest zapylenie.

                            thx
                            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                            Jeżdżę w blasku
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                            Komentarz


                            • zsolpyw - wydaje mi sie ze brakuje prewasha dobrego... chodz niech wieksze glowy sie wypowiedza bo tez mam pytanie
                              A wiec jezeli na padzie finishowym stosuje : megs deep crystal polish Page not found - Elite Car Care
                              pozniej na to idzie ipa ?
                              nastepnie cleaner np valetpro achilles
                              a na koncu dopiero wosk ? mam jeszcze resztki megsa, ale docelowo bedzie fk 1000
                              edit::
                              o najwazniejszym zapomnialem. Czy pozniej tego achillesa mam nakladac tez tym padem finishowym ? czy jak nie mam innego czystego, to lepiej nalozyc aplikatorem recznym ?
                              Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                              Komentarz


                              • radekgw - :shock: Pokręciłeś kolejność. Najpierw idzie cleaner, potem ewentualnie politura, a na końcu wosk. Ewentualnie najpierw cleaner, potem ipa (ale tylko przed sealantem, aby odtłuścić / wyjałowić powierzchnię), a potem wosk syntetyczny (sealant) - to wersja z IPA. Jeżeli na karoserię ma pójść wosk naturalny, odpuść IPA całkowicie.
                                Cleaner i politurę możesz śmiało nakładać padem finishowym - ale nie tym samym. I lepiej - jeżeli masz tylko jeden pad - maszynowo pracuj cleanerem, a politurę i wosk kładź ręcznie - każdy czystym aplikatorem. Na Twoją politurę Megsa kładź lepiej wosk naturalny - pod sealant ta politura raczej się nie nadaje.

                                zsolpyw - zapomniałeś o szamponie - do wiaderka z wodą :diabelski_usmiech A tak na serio - myj na dwa wiadra, a osuszanie poprzez dociskanie ręcznika, a nie wycieranie nim karoserii... Gąbkę też mógłbyś zmienić na jakąś sprawdzoną rękawicę wełnianą
                                Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                MOJA FURKA

                                Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                Komentarz


                                • zsolpyw, ręcznik zostaw sobie bo jest doby tylko go dociskaj a nie wycieraj nim lakieru, bardzo dużo ludzi ręcznikiem wyciera auto zamiast docisnąć go do lakieru, wprowadź drugie wiaderko, i zakup sobie rękawicę do mycia
                                  Mastershine - Auto Detailing Studio

                                  Komentarz


                                  • Eidos - dzieki bardzo za odpowiedz, powoli mi sie wszystko rozjasnia, chodz jeszcze dluga droga przede mna
                                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez staraoctavia
                                      Lepszy bedzie TriColor, lub pad z mikrofibry przeznaczony do pracy z cleanerami
                                      a mozesz powiedziec która strona zółta czy czarna

                                      Komentarz


                                      • Do tej pory nie nakładałem wosku ani jakiś specjalnych preparatów na lakier. Ale ostatnio jak myłem samochód zony doszedłem do wniosku ze czas to zmienić bo lakier nie wygląda tak pięknie jak był nowy :-). W słońcu uwydatnia mnóstwo małych kolistych rysek, zarysowania itp.

                                        Mam prośbę o ocenę forumowych speców :-) czy na początek zestaw o którym myślę będzie dobry czy byście polecili coś innego. Dodam, że przeczytałem z 20% tego wątku i przejrzałem szybko kolejne 50% :-)

                                        Szampon: Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
                                        Glinka: Smooth Surface Clay Kit (Quick Detailer + Quick Clay)
                                        Usuwanie rysek: Swirl Remover lub DC Step 1 - który wybrać - czy się jakoś bardzo różnią - jeden samochód ma lakier juz troche porysowany, drugi będzie nowy
                                        Cleaner: DC Step 2
                                        Wosk: Collinite 476s

                                        i materiały pomocnicze:

                                        Rękawica: Link

                                        Aplikatory: Page Not Found - Meguiar's
                                        lub
                                        Link
                                        lub
                                        Link

                                        Czy jest miedzy nimi jakas znaczaca róznica - tzn jedne sa do wosku inne do cleanera itp ?

                                        Ręcznik do suszenia: Page Not Found - Meguiar's
                                        lub
                                        Link

                                        czy jest sens dopłacać do droższego ręcznika megsa (niby jest super ale każdy producent tak mówi :-))

                                        Okna: Perfect Clarity Glass Cleaner
                                        Plastiki: Natural Shine Protectant
                                        Opony: Endurance Tire Gel

                                        Z góry dzięki za pomoc.
                                        Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                                        Komentarz


                                        • Jezeli recznie chcesz te ryski usunac to glownie polecaja kombinacje megs ultimate compound + tricolor. Na kosmetykaaut jeden chlopak uzyskal na prawde dobry efekt robiac recznie, ale poswiecil oczywiscie bardzo duzo czasu
                                          Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                          Komentarz


                                          • radekgw, Rozumiem ze tricolor to ten aplikator Link ?

                                            Myslalem o nim szczegolnie ze bylby 2 in 1
                                            Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                                            Komentarz


                                            • jerryx - tak dokladnie o tego mi chodzilo, swirl -x odpusc, sam mam i uc tez mam takze wiem co mowie. UC nadaje sie do robot recznych
                                              Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                              Komentarz


                                              • jerryx,

                                                co do szamponu zamiast megs 2l za 75zl kup np. to Link


                                                glinke megsa jest dobra ale bez przesady z tym KIT-em za 146zl, tu jest duży wybór Link

                                                rękawice zamienił bym na mikrofibrę te są zbyt delikatne a wcale nie takie dobre jak drogie i wmagaja same w sobie duzo pielegnacji

                                                co do pracy recznej nie wypowiem sie bo nie pracowałem

                                                recznik do osuszania zaden z powyzszych ja bym bral ten
                                                Link

                                                mam takie 3 i sa super

                                                produkty megsa sa dobre ale jak zaczynasz i masz kupic to i to i to ..... to jest duzo produktow konkurecnji taniej a nie koniecznie gorsze jakościowo
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • jerryx - myślę, że dobra będzie glinka ValetPRO Yellow Poly Clay Bar. Jest na tyle delikatna (a jednocześnie skuteczna), że nie narobisz holo na lakierze.
                                                  Ręcznik polecany przez gusiak-a11 jest bardzo dobry (sam używam )
                                                  Co do rękawicy - mogę polecić ShowCarShine - jak na razie chwalę sobie (myje się nią bardzo dobrze, zero problemów z utrzymaniem i trwałością). Jednak możesz też wybrać jakąś dobrą gąbkę z MF
                                                  Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                                  MOJA FURKA

                                                  Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                                  Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                                  Komentarz


                                                  • moim zdaniem na reczną prace do usuwania rysek to szybciej i łatwiej dac to na polerke, a dopiero później bawić sie woskami
                                                    jesli kolega nie ma jeszcze umiejętności w tym fachu to poszukałbym miejsca gdzie to zrobią a później bym zaczął woski kłaść bo konieć końcow to na reczną robote to trzeba miec duzo zaparcia siły i czasu
                                                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                    (znajdź również na fb)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X